חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חוק הפרגולות

חוק הפרגולות

החל מה- 01/08/2014 נכנס לתוקף תיקון 101 לחוק התכנון והבניה,תיקון זה קיבל את הכינוי – “רפורמת הפרגולות”. במסגרת תיקון זה הורדו חסמים אשר הקשו על סגירת מרפסות, פרגולות, תוספות בניה קלות וכיוצא בזה.

לפי החוק, פרגולה (או מצללה בעברית) הוא מבנה ללא קירות הבנוי מחומרים קלים בלבד ושתקרתו נועדה לצרכי הצללה. בנוסף, המרווח בין החלקים האטומים של משטח ההצללה חייבים להוות כ – 40% ממנו ולהיות מחולקים באופן שווה.

הקמת מצללה פטורה מהיתר מותרת בתנאים אלה:
(1)  שטחה אינו עולה על 50 מ”ר או על ¼ משטח הקרקע הפנוי מהמבנים או הגג – הכל לפי הגדול יותר.
(2)  המצללה תוקם על גבי הקרקע או גג המבנה, אלא אם כן נקבעה הוראה בהיתר, בהנחיות המרחביות או בתכנית שלפיה מותרת הקמת מצללה במקום אחר.
(3)  הודעה על ביצוע עבודה לפי תקנה זו ערוכה לפי הטופס שבתוספת, תימסר לרשות הרישוי בתוך 45 ימים ממועד ביצועה ויצורף לה אישור מהנדס מבנים בדבר עיגון המצללה ויציבותה.

כמובן שבכל רשות יכולים להופיע שינויים אלו ואחרים.
רצוי לבדוק בעירייה או במועצה באזור מגוריכם ולוודא כי אתם לא חורגים מהנהלים המקובלים אצלכם. צירפנו כאן קישורים למספר עיריות ומועצות לשימושכם.
חברת “אלומינה חיפויים בע”מ” תעמיד לרשותכם אישורים חתומים עי מהנדס (קונסטרוקטור) אשר ניתן להגיש לרשות במקום מגוריכם.

תשאירו פרטים אנו מיד חוזרים..

המלצות

שי ארז
ראשון לציון
קרא עוד
רן עמיחי וכל הצוות המדהים של אלומינה, פשוט מקצוענים! הצלחת להעלות את רף הציפיות! אתם חבורה מופלאה ומיוחדת שמתייחסת לכל לקוח כאילו זה הבית הפרטי שלכם. אני מבטיח להיות שגריר אמיתי שלכם.
עטיה רון
נתניה
קרא עוד
מילה זו מילה. לוח הזמנים מדוייק בול! נעבוד יחד בטוח בהמשך
משפחת כהן
מושב מאור
קרא עוד
אנו רוצים להודות לחברת אלומינה ולרן על היחס החם והמקצועי, מחירים שפויים עם סטאנדרט מוצר ללא פשרות! תודה על ההתחשבות וקיצור הזמנים החצי לטובת אירוע שתכננו בחצר. תודה לצוות ההתקנה המקצועי, יעיל ומסודר. מומלץ בחום!

קטלוג חברת אלומינה-טופ

פתיחה תיבת שיחה
צריכים עזרה?
שלום.
נוכל לעזור לך?